Życzenia urodzinowe dla 40-latka

Kolejne dorosłe urodziny. Kolejne ważne, bo „okrągłe”. Przeciętny 40-latek może poszczycić się dobrą pracą, własnym domem, odchowanymi dziećmi. Co to oznacza? Po latach poświęconych dzieciom, 40-latki mogą powrócić do czerpania przyjemności z życia dla siebie. Ciągle są młodzi, ale ich atutem jest to, że nie będą raczej popełniać błędów młodości 20, czy 30-latka. Osoby z „4” z przodu dużo mają za sobą, ale równie wiele jest jeszcze ciągle przed nimi.

Co im życzyć? Trudny orzech do zgryzienia. Nasza strona pomoże ci w tym zadaniu. Znajdziesz na niej mnóstwo życzeń skierowanych właśnie do 40-latków. Możesz wybrać coś pięknego, zabawnego, oryginalnego i przenieść na swoją kartkę urodzinową. Możesz również potraktować nasze życzenia jako inspiracje i stworzyć swoje własne.

Inspiracje życzeń z okazji 40 urodzin:

«Bądź bogaty jak Ali Baba i jego czterdziestu rozbójników. Miej szczęście tak głębokie, jak czterdziestodniowy potop i czuj się tak wyjątkowy, jak Noe na Arce. Bądź ważny jak król Dawid przez czterdzieści lat sprawowania swojej władzy. Bądź szczęśliwym czterdziestolatkiem.»

«Przeżywasz dzisiaj dwudziestkę już swą drugą, Choć od urodzenia przeszedłeś drogę już długą Bądź zawsze młody duchem, śpiewaj, baw się, śmiej A rady przyjaciół zawsze możliwie głęboko miej... w sercu!»

«W dniu tak pięknej, okrągłej, bo aż dwudziestej rocznicy podniosłego wydarzenia, jakim były Twoje dwudziestej urodziny, życzę Ci, abyś przestał uciekać przed faktem, że teraz jesteś już czterdziestolatkiem! Mało siwych włosów, dużo radości i uśmiechu, staruszku!»

«Czterdzieści lat minęło w okamgnieniu. Nie martw się, tak naprawdę to masz dwadzieścia lat tylko dwa razy bardziej. Popatrz wstecz i pomyśl, jeszcze drugie tyle przed tobą. Dlatego w dniu swych urodzin uśmiechnij się, skorzystaj ze swoich doświadczeń. Czeka Cię w życiu jeszcze wiele niespodzianek. Ruszaj po nie śmiało.»

«Masz za sobą cztery dychy,
więc nie róbmy z tego kichy.
Świat piękniejszy widzisz teraz,
zaszalejesz jeszcze nie raz.
Dmuchaj zaraz wszystkie świeczki,
do wypicia mamy beczki.
Nawet wujek twój nadęty,
szarpnął budżet na prezenty.
Zabaw z nami się do woli,
bo czterdziestka nic nie boli!»

«Czwórka z przodu z tyłu zera
tak — nadchodzi „nowa era”.
Kredyt w banku, dzieci, żona,
a twa młodość w kącie kona.
Lecz nie przejmuj się tym wcale,
bo przed tobą same bale.
I choć trochę posiwiałeś,
same szczyty zdobywałeś.
Drugie tyle teraz musisz,
bo inaczej się udusisz! »