Życzenia z okazji 50 urodzin

To najważniejsze święto dorosłego solenizanta. W przekroju całego życia człowieka 50. urodziny ustawia się na równi z „roczkiem” i „18-stką”. Pięćdziesięciolatek ma za sobą pół wieku życia. To fantastyczne wydarzenie. Osiągnął w życiu wiele – wychował dzieci, ma dobrą pracę. Teraz może zająć się wnukami lub… podróżami. 50. urodzinom zwykle towarzyszy huczne przyjęcie.

Co życzyć solenizantowi? Gratulacje powinny być zabawne, ale bez przesady. Czasami najlepsze okazać się mogą życzenia poważne. Wszystko zależy od osoby, do której będziemy je kierowali. U nas znajdziecie szeroki wybór propozycji. Każdy odszuka coś dla siebie. Bez względu na to, czy solenizant jest duszą towarzystwa, czy poważnym 50-latkiem. Może nasze życzenia będą dla ciebie tylko inspiracją i sam stworzysz coś unikatowego.

Pomysły na piękne życzenia z okazji 50 urodzin:

«Abyś - choć żyjesz już pół wieku,
I wnuki wkrótce będziesz miał
- wciąż widział piękno i dobro w człowieku,
Byś śpiewał, tańczył, bawił się i śmiał.»

«Przeżyłeś już pół wieku. Zrobiłeś połowę pięknych i szalonych rzeczy, które powinieneś zrobić, stworzyłeś połowę pięknych dzieł, które powinieneś stworzyć, poznałeś w połowie tak dobrze jak powinieneś połowę wspaniałych ludzi, których powinieneś poznać. Żyj nam sto lat i zadbaj dobrze o drugą połowę! »

«Za antyk uważamy piękną rzecz, która przetrwała pięćdziesiąt lat od powstania. Pamiętaj, że antyki są bardziej wartościowe niż nowości ze sklepu. Wszystkiego najlepszego!»

«Właśnie sobie uświadomiłem, że masz pół wieku. Jesteś już klasykiem. Można Cię cytować. Doświadczenia, które zdobyłeś, są bezcenne. Dziel się swoją wiedzą, wspieraj nas swoim doświadczeniem i bądź nadal tym, kim jesteś. Bo choć trochę starszy, jesteś wciąż wspaniałym człowiekiem. Musimy to uczcić, bo kolejna taka rocznica będzie dopiero za następne pół wieku.»

«Dziś stuknęło Ci pół wieku,
więc uśmiechnij się człowieku.
Zaśpiewamy Ci sto latek,
a od żony będzie kwiatek.
Zyskasz torcik i prezenty,
bo nie wiele masz do renty.
Wypijemy też z kielicha,
bo to piąta twoja dycha!»

«Gdy policzę twoje lata,
to wychodzi z tego data.
A właściwie to pół wieku,
gdy na mamim byłeś mleku.
Bardzo szybko przeleciało,
jakby dokądś strasznie gnało.
Pięć krzyżyków na twym karku,
trzeba będzie iść do barku. »