Najlepsze życzenia urodzinowe na 60

Ważne urodziny dla sędziwych najczęściej już dziadków. 60-latkowie, podobnie jak przed laty odliczają dni w kalendarzu, ale tym razem nie do pełnoletniości. Tym razem wyczekują zasłużonej emerytury i odpoczynku. Wielu z nich już organizuje wolny czas, planując niezliczone wycieczki do ciepłych krajów.

Wszak 60-latek wciąż może poszczyć się dobrą formą. Czego mu zatem życzyć? Spełnienia planów – to oczywiste. Ale czego jeszcze? Życzenia mogą być zabawne, ale nie za bardzo. Raczej powinny być stonowane i przede wszystkim czułe. Jeśli jeszcze nie wiesz, co wypisać na swojej kartce, zajrzyj w głąb naszej strony. Przygotowaliśmy dla Ciebie szereg propozycji życzeń dla różnych charakterologicznie 60-latków. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jakie życzenia złożyć z okazji 60 urodzin?

«Dziś, gdy żegnasz się z młodością i pracodawcą, a witasz z wolnością emerytury i zniżkami dla seniorów życzę Ci, abyś mimo wszystko pozostał młody duchem, abyś wciąż umiał śmiać się, bawić i czerpać radość z życia. Abyś wolny czas, który zyskałeś, umiał poświęcić na rzeczy dobre i piękne.»

«Życzę Ci radości, uśmiechu, wszystkiego tego, czego ludzie zazwyczaj życzą sobie nawzajem na urodziny. Przede wszystkim zaś, życzę Ci dużo cierpliwości i mądrości, której będziesz potrzebowała dla ludzi o otwartych oczach: tych wszystkich, którym będziesz musiała tłumaczyć, jak to możliwe, że w wieku sześćdziesięciu lat wciąż jesteś taką piękną damą.»

«Tyle razy słyszałeś już życzenia mądrości, uśmiechu, radości z życia, pociechy z wnuków, zdrowia... czy ktokolwiek pomyślał, aby życzyć Ci silnych płuc? Powodzenia w zdmuchiwaniu sześćdziesięciu świeczek!»

«Im bliżej Ci do wieku emerytalnego, tym bardziej go wydłużają. Jest w tym wiele słuszności, bo ciągle jesteś zdrowy i pełen energii. Choć szóstka z przodu brzmi groźnie, pamiętaj że masz tylko tyle lat, na ile się czujesz. Powtarzaj, że to świat się starzeje. Ty jesteś dokładnie taki sam jak zawsze, tylko szczęśliwszy. Wszystkiego najlepszego!»

«To nie prawda, że mając sześćdziesiąt lat, jesteś stary. Po prostu jesteś trzy razy lepszy od przeciętnego dwudziestolatka I co najmniej dwukrotnie wspanialszy od momentu, gdy skończyłeś trzydziestkę. Możesz się pochwalić wiedzą czterdziestolatka popartą dwudziestoletnim doświadczeniem. Trzymaj tak dalej!»

«Jak wieść niesie borem, lasem;
świata będąc wielkim asem,
sześćdziesiątkę kończy właśnie,
człek, co mi chętnie czytał baśnie.
Choć on tego nie docenia,
z serca ślemy mu życzenia,
by był zdrowy, piękny gładki
i wesoły — jak to dziadki.
Podążajcie mym nakazem,
celebrujmy dziadka razem!»