Spóźnione, ale szczere życzenia urodzinowe

Urodziny to wyjątkowy dzień w życiu jubilata i jego bliskich. Jeśli zdarzyło Ci się zapomnieć o złożeniu gratulacji krewnemu, przyjacielowi albo koledze – koniecznie napraw błąd i przekaż życzenia spóźnione, choć szczere i serdeczne – co powinieneś zaznaczyć na karcie gratulacyjnej. Z pewnością udobruchasz znajomego, gdy obrócisz całą sytuację w żart, zamiast pisać życzenia w duchu powagi i smutku. Przecież urodziny to bardzo wesoły czas i okazja, żeby świętować z uśmiechem kolejny rok, a nie przybierać ponure i zasępione miny.

Dlatego w spóźnionych gratulacjach staraj się przedstawić swoje zapominalstwo dowcipnie i z humorem. Radością warto okrasić także życzenia – niech wyrażą Twoją sympatię i życzliwość do jubilata. Jeśli nie masz pomysłu – sięgnij do zasobów naszego serwisu. Tutaj znajdziesz zarówno inspirację do tworzenia indywidualnych tekstów gratulacyjnych, jak i oryginalne, autorskie przykłady życzeń, z których możesz zaczerpnąć fragment i wykorzystać go do własnych gratulacji. Gdybyś chciał użyć treści w całości – nie ma problemu, skoro przypadła Ci do gustu.

Jak złożyć spóźnione życzenia urodzinowe, przepraszając za poślizg:

«Nie będę mówić, że mnie porwali, nie zmieniłem strefy czasowej, nie miałam kaca przez ostatni tydzień, lecz przyznam się bez bicia, że zapomniałam o Twych urodzinach. Aby to naprawić, przesyłam spóźnione, lecz najszczersze życzenia stu lat życia w pomyślności, radości i dostatku.»

«Kochanie moje najdroższe,
myśli o Tobie zaprzątają moją głowę przez cały czas, lecz wyleciała mi z niej myśl o Twoich urodzinach… Przepraszam Cię bardzo z tego powodu i mam nadzieję, że mi to wybaczysz, a teraz w końcu przesyłam najszczersze życzenia, pomyślności, uśmiechu, zdrowia oraz życzę Tobie i sobie, abyś nadal pozostała tak wspaniałą osobą, jaką jesteś teraz. Sto lat kochanie!»

«Niestety spóźnione, ale bardzo szczere życzenia samych szczęśliwych chwil pośród rodziny i znajomych, mnóstwa pieniędzy spadających z nieba i stu lat w zdrowiu i pomyślności!»

«Czas szybko leci, minęły też Twoje urodziny, lecz ja nieco spóźniony przesyłam buziaki, prezenty i życzenia spełnienia marzeń, sukcesów w pracy, cierpliwości do męża, czasu na odpoczynek i doceniania każdej z ważnych chwil.»

«Mimo Twoich przyprószonych siwizną włosów, wciąż nie jesteś taka stara, by uczono daty Twoich urodzin na lekcjach historii. Pociesz się tym proszę, wybacz zapominalskiej przyjaciółce i przyjmij te spóźnione, ale najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i spełnienia wszystkich marzeń. »

«Być może usprawiedliwi mnie nieco fakt, że wyglądasz na równie młodą co w dniu, kiedy się poznaliśmy. Trudno pamiętać o urodzinach osoby, która wygląda, jakby się nigdy nie starzała. Moje spóźnione: wszystkiego najlepszego!»

«Przepraszam, że zapomniałam o Twoich urodzinach. Może usprawiedliwi mnie to, że zdarzają się one tylko raz do roku. Przyjmij te spóźnione życzenia zdrowia, szczęścia, uśmiechu i spełnienia wszystkich marzeń. »

«Życzę Ci, abyś była wciąż tak piękna, jak jesteś teraz - abym za rok znów odniósł wrażenie, że Ty nigdy się nie starzejesz i nigdy nie miewasz urodzin. Życzę Ci też wielkiego serca, abyś wybaczyła staremu sklerotykowi to zapominalstwo.»